Międzynarodowy konkurs srebrnej gospodarki „SilverEco”. Nasza firma w gronie finalistów.

Międzynarodowy konkurs srebrnej gospodarki

„SilverEco”.

Nasza firma w gronie finalistów.

Z początkiem 2018 roku po raz 10 SilverEco i SilverNight ogłosiły kolejna edycję konkursów srebrnej gospodarki. W bieżącym roku po raz pierwszy wręczano nagrody w międzynarodowej rywalizacji SilverEco i Aging Well International Awards 2018.

W konkursie o światowym zasięgu blisko 100 firm ze wszystkich kontynentów aplikowało do trzech prestiżowych nagród.

29 marca 2018 roku w Paryżu w największym europejskim kinie GRAND REX spotkali się przedstawiciele związani ze srebrną gospodarką.

NOMINOWANI:

W wąskiej, finałowej grupie pretendentów w SilverEco i Aging Well International Awards 2018 znalazła się m.in. polska firma Bochacz.com członek naszej Izby.

Nagrody przyznano trzem doskonałym projektom:

• Essence Smartcare z Izraela zaprezentowała Care @ Home Smart Alerting. System „Inteligentna aktywacja głosowa” z technologią Care @ Home Active, dostarcza zaawansowane rozwiązania dla seniorów. Wspiera pomoc w razie potrzeby – szczególnie w sytuacjach, gdy podopieczni nie mogą skorzystać z przycisku alarmowego.
  • Triple W z Japonii jest autorem urządzenia o nazwie „DFree”, które wykorzystuje czujnik ultradźwiękowy, który monitoruje zmiany w wielkości pęcherza. Unikalna technologia pozwala rozwiązać problem nietrzymania moczu.
  • Ilogs Mobile z Austrii zaprezentowała SafeMotion, czyli smartwatch 3G i nowoczesną aplikację dla opiekunów. Rozwiązanie zapewnia bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa oraz swobody osobom starszym.

Bochacz.com znalazła się w szacownej grupie nominowanych do nagrody SilverEco z innowacyjnym rozwiązaniem – systemem opiekuńczo-ratunkowym SilverCRS.

Na świecie niewiele jest podobnych projektów. Wśród nich znajduje się laureat konkursu Essence Smartcare z Izraela. Produkt tej firmy, jak i jej działania obserwujemy od kilku lat z wielkim zainteresowaniem, ponieważ zachwycają nas stosowane przez nich technologie.

Wieczór SilverEco i SilverNight w Paryżu był jednym z największych wydarzeń w 26-letniej historii naszej firmy. Dzięki tej fascynującej przygodzie SilverCRS umacnia się na liście dobrych i przydatnych narzędzi dla seniorów.

Spotkanie z nagrodzonymi, nominowanymi i licznymi gośćmi (gala zgromadziła niemal 3000 osób) zaowocowała dziesiątkami rozmów, dyskusji i konstruktywnej wymiany doświadczeń z naszym przedstawicielem (dyr. Daniel Jarosz).

Nowe, międzynarodowe kontakty na pewno wkrótce zaowocują dalszym rozwojem i udoskonalaniem SilverCRS.

Dziękujemy Izbie Gospodarczej Medycyna Polska oraz Krajowemu Instytutowi Gospodarki Senioralnej za mobilizowanie nas do uczestniczenia w tym znaczącym konkursie.